ZAPRASZAMY na spotkanie z Poseł BEATĄ KEMPĄ

Przydatne informacje. Co ciekawego dzieje się w regionie?

ZAPRASZAMY na spotkanie z Poseł BEATĄ KEMPĄ

Postautor: Jolanta Jędrecka » 05 marca 2014, 00:04

Pani Poseł BEATA KEMPA spotka się z Państwem w najbliższy wtorek 11 marca o godz. 18.00 jak zwykle w kępińskim klubie "Gramofon".

Serdecznie ZAPRASZAMY!

Pani Poseł będzie już jedenastym gościem, zaproszonym do Kępna w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przez nasze Stowarzyszenie. Dzięki organizowanym w Gramofonie spotkaniom ich uczestnicy mogą osobiście poznać m.in.polityków, dziennikarzy, działaczy społecznych, których na co dzień widują tylko w ogólnopolskich mediach.
Podczas spotkań słuchamy, dyskutujemy, zadajemy pytania... Po spotkaniach - więcej wiemy i rozumiemy. Relacje ze spotkań znajdują się na naszej stronie internetowej.
Jolanta Jędrecka - Prezes Stowarzyszenia "Solidarni w działaniu"
Załączniki
Beata Kempa.png
Jolanta Jędrecka
Rozkręcony
 
Posty: 34
Rejestracja: 26 września 2012, 20:06

Re: ZAPRASZAMY na spotkanie z Poseł BEATĄ KEMPĄ

Postautor: Jolanta Jędrecka » 18 marca 2014, 09:10

Kolejne spotkanie z naszym szczególnym Gościem zakończyło się sukcesem. Ponad trzydziestu mieszkańców Kępna i okolic miało możliwość wysłuchania i porozmawiania z Panią Poseł Beatą Kempą. Relację z tego spotkania prezentujemy poniżej, a wraz ze zdjęciami także na stronie naszego stowarzyszenia.
Dziękujemy za współpracę Pani Grażynie Gatner!
Jolanta Jędrecka, Prezes Solidarnych w Działaniu
IMGP1751_2.jpg11 marca 2014 r. Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Solidarni w Działaniu” zorganizowało w kępińskim Pubie „Gramofon” spotkanie z posłanką Solidarnej Polski. Beata Agnieszka Kempa (z domu Płonka) mieszka w pobliskim Sycowie – polska polityk, posłanka na Sejm V, VI i VII kadencji w latach 2006–2007 pełniła funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, obecnie jest wiceprezesem Solidarnej Polski

Będziemy mieli taką władzę, na jaką zasługujemy

Przez Kępno do Warszawy
-Mamy okazję porozmawiać dzisiaj z naszym gościem nie tylko na temat bieżących spraw dotyczących Polski, ale i podyskutować o tym, jak można łączyć codzienne obowiązki w domu z pracą w wielkiej polityce w Warszawie - mówiła, witając kępińskiego gościa - Jolanta Jędrecka – prezes „Solidarnych w działaniu”. -Nie da się oszukać biologii – odpowiadała Beata Kempa. Mama na telefon to najgorsza rzecz, jaka mogłaby się przytrafić każdej rodzinie. Dlatego też w politykę weszłam wtedy, gdy dzieci już podrosły. Jestem szczęśliwą mężatką i matką dwójki dzieci - Czarka i Niny. Mam to szczęście, że zawsze mogłam polegać na moich najbliższych: mężu i mojej teściowej, która pomagała nam na równi z moją mamą. Beata Kempa od wielu lat mieszka w Sycowie. Na spotkaniu podkreślała, że, ze swoim rodzinnym miastem czuje się wyjątkowo silnie związana. Przed wejściem w politykę przez 15 lat była kuratorem zawodowym dla dorosłych w stopniu specjalisty. -Jestem prawnikiem nie tylko z wykształcenia, ale przede wszystkim z wyboru i zamiłowania. Stąd mój aktywny udział w pracach Koła Prawników Katolickich w Ostrzeszowie - podkreślała. Kępno znam dobrze – kontynuowała. Przez wiele lat ósemką przejeżdżałam przez wasze miasto do Warszawy. Poza tym to do Kępna przyjeżdżało się na zakupy. Tutaj zawsze można było coś ciekawego wypatrzyć. Swoją karierę polityczną posłanka zaczynała od działalności w lokalnym samorządzie. W latach 1998–2005 była radną Rady Miasta i Gminy Syców. W 2002 r. bezskutecznie ubiegała się o stanowisko burmistrza Sycowa, a w 2004 r. o mandat posła do Parlamentu Europejskiego. Beata Kempa w wielkiej polityce znajduje się od 2005 r., wtedy to z listy Prawa i Sprawiedliwości została wybrana posłem V kadencji w okręgu wrocławskim. Pani poseł obszernie opowiadała o tym okresie swojego życia, wskazując na doświadczenie, jakie zdobyła w sycowskim samorządzie.

„Stop ideologii gender”
Drugim ważnym elementem spotkania okazała się dyskusja na temat gender. Poseł Beata Kempa powołała do życia parlamentarny zespół „Stop ideologii gender!”. -Definicja gender jest tak rozległa i tak nieostra, że można się w tym pogubić - i właśnie o to chodzi jej wyznawcom – podkreśla posłanka. Dlatego trzeba sięgnąć do korzeni. Jako pierwszy zaczął się tym zajmować biolog Alfred Dinsey, a podwaliny pod definicję dał John Money, który dokonał eksperymentu na hermafrodytach. Zachęcał, abyśmy poszukując swojej tożsamości, swojej osobowości, oddzielili naszą płeć biologiczną od tzw. płci społeczno-kulturowej. Lub inaczej: stwierdził, że owa płeć społeczno-kulturowa jest ważniejsza niż biologiczna. Impulsem do powołania zespołu byli sami rodzice, którzy zaczęli interesować się tym, co dzieje się w polskich przedszkolach – podkreślała. Ich zastrzeżenia wzbudziły tzw. „Równościowe przedszkola”. Program realizowany w tych placówkach jest wg posłanki niezgodny z konstytucją, ponieważ umniejsza rolę rodzica, jeśli chodzi o wybór edukacji dziecka. Ideologia gender zmierza do kwestii podważenia tożsamości płciowej. Pod płaszczykiem mówienia o równości szans – podkreślała tego popołudnia - wprowadza się element tzw. równości płci, który zaczyna być utożsamiany z postulatami równości szans. Wyrównywanie szans między mężczyzną a kobietą w zakresie np. dostępu do edukacji, praw wyborczych czy lepszej pensji jest jak najbardziej zasadne. Sprzeciw budzi się dopiero w momencie, kiedy ideolodzy gender potrzebę walki o równość płci uzasadniają koniecznością obalania stereotypów, do których zaliczają opinię o biologicznym charakterze płci. Mówią, że to gwałt na dziecku, jeśli nadaje mu się płeć z chwilą narodzenia. To tak podobnie jak z innymi ideologiami, które zanim upadły wyrządziły wiele szkód. Ideologia nie ma argumentów albo zabija, albo ośmiesza - wyjaśniała posłanka. 4 marca w Warszawie zespół, któremu przewodniczy Beata Kempa zorganizował w Sejmie konferencję z udziałem gości zagranicznych i ekspertów, podczas której dyskutowano m.in. o szkodliwym wpływie filozofii gender na psychiczny rozwój dzieci.

Zawód mama
Beata Kempa do działań podjętych w ramach walki o równość szans proponuje zaliczyć np. powołanie do życia zawodu mama. Kępiński gość wskazywał na potrzebę zapewnienia matkom, wychowującym przez lata dzieci przyznania z tego tytułu choćby najniższej emerytury. Posłanka zwracała uwagę na problem wyludniania się Polski. –Konieczna jest praca na rzecz demografii, należy podjąć działania zmierzające ku dokapitalizowaniu polskiej rodziny. Nie trzeba będzie wojny, abyśmy stracili niepodległość, nas po prostu nie będzie – podkreślała podczas spotkania w kępińskim „Gramofonie”. W Polsce są pieniądze, trzeba tylko nimi właściwie gospodarować – zapewniała. Posłanka opowiedziała się za konfiskatą majątków przestępcom oraz za zakazem odbierania dzieci z domów ze względu na ubóstwo, -Według statystyk w Polsce mamy już 700 takich przypadków- informowała. Zwróciła też uwagę na potrzebę kadencyjności władzy, od szczebli samorządowych po obszary rządowe.

Spóźnione działania
Zgromadzeni w pubie poprosili o skomentowanie wydarzeń na Ukrainie, pytali, czy Polska nie angażuje się nadmiernie w wewnętrzne sprawy tego państwa. W odpowiedzi Beata Kempa stwierdziła, że w tej chwili działania rządu są właściwe. -Niestety, mocno spóźnione. Obśmiany prezydent Lech Kaczyński miał rację, podejmując inicjatywy na rzecz silnego lobby środkowowschodniego. Unia Europejska to przede wszystkim różne narody, ich przywódcy o tym nie zapominają. Wiedzą, że ewentualne sankcje mogą uderzyć i w ich obywateli. Potrzebne są więc rozsądne działania dyplomatyczne.
Na zakończenie, przypominając słowa z powitania Jolanty Jędreckiej, zaapelowała do kobiet o większe zaangażowanie się w politykę. -Nie dajmy sobie wmówić, że nic nie ma sensu - mówiła. Polityka jest brutalna, ale musimy pamiętać, że będziemy mieli taką władzę, na jaką zasługujemy.

Grażyna Gatner
Jolanta Jędrecka
Rozkręcony
 
Posty: 34
Rejestracja: 26 września 2012, 20:06

Re: ZAPRASZAMY na spotkanie z Poseł BEATĄ KEMPĄ

Postautor: Ziemia Kępińska » 18 marca 2014, 22:12

Ziemia Kępińska - nowe oblicze kępińskiej prasy
Ziemia Kępińska
Rozkręcony
 
Posty: 29
Rejestracja: 08 marca 2014, 11:55


Wróć do Informacje i wydarzenia lokalne