Z seniorami o bezpieczeństwie

Przydatne informacje. Co ciekawego dzieje się w regionie?

Z seniorami o bezpieczeństwie

Postautor: Policja - Kępno » 11 lutego 2014, 21:35

W poniedziałkowe popołudnie, 10 lutego br., policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie spotkali się z seniorami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kępnie. Panie seniorki mogły wysłuchać pogadanki na temat bezpieczeństwa.

seniorzy.jpg

10 lutego br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie: komendant insp. Krzysztof Zimny, dzielnicowy st. asp. Roman Stężały oraz policjanci Zespołu do spraw Nieletnich – sierż. sztab. Robert Fidyka i asp. Jarosław Gajda odwiedzili seniorów zrzeszonych w Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kępnie. Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji przedstawił paniom najpopularniejsze sposoby działania oszustów, w tym działających metodą na tzw. wnuczka czy inkasenta. Przestrzegał także przed zawieraniem pochopnych umów, podpisywaniem kredytów z nieznanymi przedstawicielami czy zawieraniem innych okazyjnych transakcji albo uleganiu pokusie „dużego zysku” i „super promocji”.

Panie miały wiele pytań dotyczących bezpiecznego zachowywania się oraz odpowiedzialności karnej przestępców. Pytał między innymi o to, jak rozpoznać, że okazywana legitymacja np. policjantów nie jest fałszywa a także o to, czy można ukarać osoby nachalnie nagabujące je promocjami przez telefon. Pytały także o to, jak działają nieuczciwe firmy oferujące sprzedaż telefoniczną lub innego rodzaju spotkania i pokazy oraz skąd posiadają dane osobowe albo teleadresowe.

Panie podczas spotkania mogły zobaczyć policyjną legitymację i wszystkie umieszczone na niej hologramy i zabezpieczenia oraz wzięły udział w krótkiej „zabawie” - opisanie rysopisu mężczyzny, który na kilka minut pojawił się w ich sali. Dzięki temu dowiedziały się, jak trudna jest rola świadka i na co powinny zwracać szczególną uwagę , gdy obca osoba pojawia się w ich drzwiach.

Już teraz policjanci zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin u seniorów. Sami zapowiedzieli także, że w ramach kampanii związanej z bezpieczeństwem osób tzw. Złotego Wieku przygotują dla nich w ramach spotkań wiele ciekawych niespodzianek, w tym m.in. pokazy i naukę samoobrony.
Powyższe treści publikowane są przez administrację forum, a udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu poprzez stronę www.kepno.policja.gov.pl
Konto informacyjne dotyczy jednostki: Komenda Powiatowa Policji w Kępnie
Policja - Kępno
Uzależniam się
 
Posty: 90
Rejestracja: 03 lipca 2012, 07:11

Wróć do Informacje i wydarzenia lokalne

cron