Wspólne kolędowanie

Wspólne kolędowanie

Postautor: GOK w Perzowie » 07 stycznia 2014, 09:31

Noworoczny Koncert Kolęd odbył się w poniedziałek, 6 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły muzyczne, wykonując znane kolędy i pastorałki, niekiedy w oryginalnych aranżacjach.

Zanim rozpoczęło się kolędowanie, noworoczne życzenia mieszkańcom gminy Perzów złożyły Weronika Urbańska, zastępca wójta gminy Perzów oraz Danuta Froń, przewodnicząca Rady Gminy. Mimo dość sprecyzowanej tematyki imprezy, na perzowskiej scenie było niezwykle różnorodnie: folkowo, bluesowo, popowo… Każdy z zespołów przygotował niebanalne wykonania dla znanych świątecznych piosenek. Jako pierwsi wystąpili „Perzowianie”.

perzowianie.JPG


Po nich na scenie zaprezentowała się dziecięca schola z parafii pw. NNP Wniebowziętej w Trębaczowie pod kierunkiem Tomasza Kruszelnickiego, w składzie: Klaudia Hodyjas, Zuzanna Bednarek, Dagmara Moś, Patryk Moś, Kinga Sibińska, Weronika Pietrus, Julia Kornek, Julia Marek, Klaudia Lorek, Ania Morańska, Jagoda Znaj, Matylda Gandecka, Julia i Łucja Grzegorek.

szopka.jpg


Goście mieli okazję podziwiać piękne ozdoby świąteczne, własnoręcznie wykonywane przez panią Cyrylę Pietrus – sołtys Trębaczowa, a prywatnie zapaloną rękodzielniczkę, która opowiedziała mieszkańcom o swojej pasji. Na stole można było znaleźć również stroiki, a nawet jajka wielkanocne, co nie dziwiło nikogo, gdyż obecna pogoda bardziej z Wielkanocą się kojarzy.

takt.jpg


W kolejnej części koncertu zaprezentowali się członkowie zespołu „Takt” w składzie: Monika Gatkowska, Zuzanna Grzeżółka, Jarosław Kula, Paula Łydka, Karol Brząkała, Dominika i Agnieszka Wichura. Zespół wystąpił przy akompaniamencie pianina, na którym grała Joanna Grossek. Następnie przyszedł czas na zespół działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie. Grupa prowadzona przez Andrzeja Moskwę, w składzie: Klaudyna Mazurowska, Wiktoria Redzik, Klaudia Młot, Agata Kazimierczak i Klaudia Lorek, przy akompaniamencie czterech gitar zaprezentowała m.in. „Cichą Noc”. Niespodzianką było wspólne z „Taktem” wykonanie kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

koncert.jpg


Wypełniona sala GOK jest najlepszym argumentem przemawiającym za tym, aby nie był to ostatni tego typu koncert.

publicznosc_perzow.jpg
Powyższe treści publikowane są przez administrację forum, a udostępniane przez Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie poprzez stronę http://www.gok.perzow.pl
GOK w Perzowie
Rozkręcony
 
Posty: 40
Rejestracja: 10 lipca 2012, 09:37

Wróć do Gmina Perzów

cron