Wakacje na półmetku

Wakacje na półmetku

Postautor: Gmina Bralin » 03 sierpnia 2012, 23:19

Wakacje już na półmetku, rozpoczął się sierpień, ostatni miesiąc odpoczynku przed nowym rokiem szkolnym. Aby dzieci i młodzież nie nudziły się latem i nie spędzały czasu przed komputerem czy telewizorem w gminie Bralin przygotowana została dla nich oferta zajęć.

Od 3 lipca trwają „Tęczowe wakacje”. W Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” od poniedziałku do piątku organizowane są zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Alternatywą dla siedzenia w domu przed telewizorem jest kontakt z rówieśnikami, a okazją do tego są właśnie zajęcia w świetlicy. Tu pod kierunkiem opiekunki Karoliny Gaweł dzieci realizują się i artystycznie, i ruchowo. Poznają nowe techniki plastyczne, w których wykonują najróżniejsze ozdoby i bibeloty. I tak jednego dnia przy wykorzystaniu makulatury – starej książki telefonicznej – powstały zasłonki na okna, innym razem w ruch poszły makarony i kasza, które posłużyły do stworzenia bajecznych pejzaży. Była zabawa kartonami, z których powstał zamek, było szycie maskotek ze skrawków materiałów i wazoniki z butelek. Poza tym dzieci uczestniczą w grach i zabawach ruchowych, organizują zabawy drużynowe. W świetlicy działa „Tęczowa biblioteka”, w której dzieci wypożyczają książki przekazane przez Bibliotekę Publiczną w Bralinie (190 tytułów literatury dziecięcej) oraz poczta świetlicowa, gdzie najmłodsi piszą listy i wysyłają kartki do kolegów, znajomych i rodziny. Uczestnicy zajęć już przygotowują przedstawienie o tematyce wakacyjnej, które zaprezentują na podsumowanie akcji letniej przed zaproszonymi gośćmi i rodzicami. Pilnie przykładają się do prób, trenują układy taneczne i przygotowują prezentację prac wykonanych podczas zajęć. Dla uczestników „Tęczowych wakacji” przygotowywany jest też całodzienny wyjazd do Wrocławia, który odbędzie się 17 sierpnia. W zajęciach codziennie uczestniczy ok. 25 dzieci.

Inną propozycję na wakacje przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej. Dwa razy w tygodniu dzieci i młodzież wyjeżdżają na zajęcia na ściance wspinaczkowej „Chwyt” w Gimnazjum nr 2 w Kępnie. To nowy, atrakcyjny sposób aktywności ruchowej dla młodych ludzi. Pod okiem instruktora i przeszkolonych wolontariuszy dzieci i młodzież uczą się wspinania, zmagając się z własnym ciałem, pokonując przy tym strach i ucząc odwagi i wytrzymałości. A przy tym dobrze się bawią. Zajęcia polegają na wspinaczce z asekuracją górną urozmaicaną grami i zabawami okołowspinaczkowymi (np. nauka wiązania węzłów, przeciąganie liny, huśtawki linowe itp.) i zawodami (wspinanie na czas, z zawiązanymi oczami). Dzieci uwielbiają się wspinać, a to stymuluje i rozwija ich umiejętności motoryczne i ogólną sprawność, a także kształtuje poczucie odpowiedzialności, wytrwałość w dążeniu do celu i zdolność stawiania czoła wyzwaniom. Z tej formy wypoczynku korzysta 40 młodych ludzi podzielonych na dwie grupy. Zajęcia dla uczestników są nieodpłatne, co możliwe jest dzięki realizacji projektu „Azymut na aktywny styl życia”, na który stowarzyszenie pozyskało środki z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Wakacje w Gminie Bralin.JPG
Wakacje w Gminie Bralin.JPG (120.15 KiB) Przeglądany 932 razy


Od 7 sierpnia po krótkiej przerwie wakacyjnej wznowi działalność Akademia Małego Piłkarza. To zajęcia sportowe dla najmłodszych, które również realizowane są z projektu „Azymut na aktywny styl życia”. Dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki chłopcy i dziewczynki w wieku 6-8 lat poprzez zabawy ogólnorozwojowe dostosowane do wieku uczą się gry w piłkę nożną. Zajęcia odbywają się na boisku przy Szkole Podstawowej w Bralinie. Piłkarskie przedszkole ma pobudzać do ruchu i zabawy, dzieciaki czerpią przyjemność z aktywności fizycznej, a przy tym wzmacniają swój rozwój fizyczny, umysłowy, emocjonalny i społeczny. Na brak chętnych organizatorzy nie mogą narzekać, co z pewnością jest pokłosiem niedawno zakończonego Euro 2012.

I jeszcze jedna oferta rekreacyjno-sportowa dla dzieci i młodzieży. Choć projekt się już zakończył, to zajęcia Akademii Kolarskiej wciąż trwają. Młodzi adepci kolarstwa, zarażeni pasją rodziny Drelaków wciąż trenują pod okiem pana Dariusza. Spotykają się w poniedziałki o godzinie 17.00, przemierzają leśne dukty i polne ścieżki. Serce roście, gdy młodzi hartują ducha i ciało zamiast wylegiwać się przed telewizorem.

Jest więc w czym wybierać. Wystarczy zgłosić swój udział, a potem systematycznie korzystać z oferty, jaką najmłodszym mieszkańcom przygotowują dorośli.
Powyższe treści są publikowane przez administrację forum, a udostępnione przez Gminę Bralin na www.bralin.pl
Gmina Bralin
Uzależniam się
 
Posty: 98
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 08:17

Re: Wakacje na półmetku

Postautor: alex111 » 30 czerwca 2021, 11:06

Chciałbym Wam polecić Luksusowe apartamenty Gdynia , gdzie znajdziecie fantastyczne, dobrze wyposażone apartamenty w Trójmieście. Cieżko obecnie znalezc dobrze wyposazone apartamenty w tak rozsądnej cenie oraz tak dobrej lokalizacji.
alex111
Uzależniony
 
Posty: 251
Rejestracja: 07 marca 2019, 18:39


Wróć do Gmina Bralin

cron