Strona 1 z 1

Opatów: Ośrodek zdrowia otwarty

Post: 18 sierpnia 2016, 17:55
autor: Ziemia Kępińska
16 sierpnia br. uroczyście otwarto nowy i komfortowy Ośrodek Zdrowia w Opatowie, na ul. Poznańskiej.

Obrazek

Symbolicznego aktu przecięcia wstęgi dokonali: Senator RP Łukasz Mikołajczyk, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, Przewodniczący Rady Gminy Michał Jerczyński, Radny Rady Gminy i sołtys Opatowa Grzegorz Adamski oraz przedstawiciel firmy KUBOT (wykonawca inwestycji) Bartosz Fajga. Budynek poświęcił proboszcz parafii pw. św. Floriana w Opatowie ksiądz Józef Wachowiak.


Warto wspomnieć, że inwestycja została w całości zrealizowana z budżetu Gminy Łęka Opatowska a jej koszt to ok. 600.000 zł. Przebudowa budynku mieszkalnego na przychodnię lekarską rozpoczęła się już w październiku 2010 roku. Wykonano m. in. nową więźbę dachową i pokrycie z blachodachówki, wymurowano kominy oraz wykonano instalację odgromową, instalację wodno – kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną, centralne ogrzewanie i ocieplenie budynku, wstawiono nowe okna i drzwi. Z budżetu gminy zagospodarowano także teren wokół ośrodka wraz z wymianą ogrodzenia. Gabinety i pomieszczenia zostały w pełni wyposażone i przygotowane do przyjmowania pacjentów w komfortowych warunkach.

Przybyli na uroczystość goście z podziwem oglądali nowy ośrodek zdrowia, gdyż to nie częsty widok w gminach wiejskich. Podczas oficjalnych przemówień padło wiele gratulacji oraz serdecznych życzeń, aby przychodnia jak najlepiej służyła tym najważniejszym – pacjentom.Więcej na stronie: http://www.ziemiakepinska.pl/opatow-osr ... -otwarcie/