Strona 1 z 1

Porażeni prądem

Post: 17 grudnia 2013, 21:34
autor: Policja - Kępno
13 grudnia br. około godziny 13.13 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony o wypadku przy pracy, do którego doszło na terenie gminy Baranów. Dwóch pracowników firmy montującej konstrukcję hali zostało porażonych prądem.

Do całego zdarzenia doszło w piątek, 13 grudnia br. Dwóch pracowników firmy zajmującej się budową konstrukcji hali: 30-latek i 28-latek, obaj z powiatu radziejowskiego zostało porażonych prądem podczas wykonywania poleconych im prac. Pracownicy ci znajdowali się w koszu wysięgnika i montowali płyty warstwowe do metalowej konstrukcji hali. W pewnym momencie kosz zbliżył się do linii energetycznej 15kV, a pracownicy zostali porażeni prądem. Z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Kępnie.

Na miejsce natychmiast skierowana została grupa Dochodzeniowo-Śledcza KPP w Kępnie. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i dokonali oględzin miejsca zdarzenia. Wszystko to ma pozwolić na ustalenie przyczyn i przebiegu zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, prowadzi KPP w Kępnie.

porazeniepradem1.jpg