Tragedia w gospodarstwie rolnym w Łęce Opatowskiej

Tragedia w gospodarstwie rolnym w Łęce Opatowskiej

Postautor: Straż Pożarna - Kępno » 21 sierpnia 2012, 21:53

W dniu 20 sierpnia 2012r. o godz. 2003 straż pożarna otrzymała zgłoszenie od dyżurnego Pogotowia Ratunkowego, że w jednym z dużych gospodarstw rolnych w miejscowości Łęka Opatowska do zbiornika z gnojowicą wpadły dwie osoby. Natychmiast zadysponowano do zdarzenia miejscową jednostkę OSP i Państwową Straż Pożarną. Strażacy po przybyciu na miejsce wypadku zastali dwie osoby wyciągnięte ze zbiornika z gnojowicą, wewnątrz obory. Działania ratownicze polegały na wyniesieniu na zewnątrz osób poszkodowanych, (były nieprzytomne i nie dawały znaków życia) i natychmiastowej reanimacji, czyli udrożnienia dróg oddechowych i masażu serca. Niestety po blisko 40 minutach reanimacji nie udało się ratownikom przywrócić czynności życiowych u 13 letniego chłopca i 70 letniego mężczyzny. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon tych osób. Na miejscu okazało się również , że podtruciu uległa trzecia osoba, która wyciągnęła poszkodowany ze zbiornika . Ratownicy udzielili jej pomocy medycznej. W tym samym czasie omdleniu uległa żona rannego. Zespół ratownictwa medycznego zabrał osoby te do szpitala.

W dalszej kolejności na miejsce zdarzenia przeprowadzone zostały czynności dochodzeniowe przez policję i prokuraturę dotyczące ustalenia przyczyny tragedii. Akcję zakończono o godz. 24.
Tragedia w Łęce Opatowskiej.jpg

Tekst: st. kpt. Z. Domal
Powyższe treści publikowane są przez administrację forum, a pochodzą z BIP-u Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie
Straż Pożarna - Kępno
Rozkręcam się
 
Posty: 16
Rejestracja: 09 sierpnia 2012, 08:42

Wróć do Gmina Łęka Opatowska

cron