Strategia Rozwoju Gminy Baranów na lata 2012-2022 - ankieta

Strategia Rozwoju Gminy Baranów na lata 2012-2022 - ankieta

Postautor: TomaszMichalak » 09 listopada 2012, 12:11

Jak do tej pory na BIPie Gminy Baranów w zakładce "zamierzenia władz" znajduje się "Strategia Rozwoju Gminy Baranów 2000-2010". Czyli po 2010 roku Gmina Baranów nie miała wizji całościowego rozwoju przedstawionej w formie planu innego niż obowiązkowy budżet i WPF. A co istotne istnienie takiego planu jest ważne w przypadku pozyskiwania środków zewnętrznych.
Co więcej wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek nawet odmawiała stworzenia wieloletnich planów inwestycyjnych dróg - wbrew swoim zapowiedziom z kampanii wyborczej i początków urzędowania. Jako powód odmowy podała to, że potem bym pisał w Internecie czego nie wykonała więc lepiej nie będzie żadnego planu bym nie miał co pisać...

Do Strategii Rozwoju Gminy Baranów w końcu się jednak urząd zabiera. Prawie dwa lata z ciągłości nam "wyparowały" i teraz jest plan stworzenia "Strategii Rozwoju Gminy Baranow na lata 2012-2022". Aby go stworzyć konieczne jest przeprowadzenie konsultacji społecznych. W tym celu rozdano nam wczoraj ankiety (z prośbą aby przekazać dalej), które są pewną konsultacją społeczną. Owe ankiety mają pomóc w opracowaniu długoletniego planu.
Ankieta do pobrania i wypełnienia:
ANKIETA.doc
(86 KiB) Pobrany 554 razy

Można je przekazać do urzędu lub do mnie. Niestety trzeba je dość szybko dostarczyć dlatego proszę o doręczenie mi ich osobiście lub przesłanie mailem na michalak@gminabaranow.net do 14 listopada (na stronie gminy jest informacja by do urzędu dostarczać je do 15 listopada). Oczywiście ankieta jest anonimowa.

Moja uwaga do całej procedury jest taka, że nie widzę sensu w bardzo pośpiesznym opracowywaniu strategii obowiązującej od 2012 roku skoro rok ten już się prawie kończy i można by ją opracować bez nadmiernego pośpiechu (typu kilka dni na kampanię z ankietami) jako obowiązującą przez okres 2013-2023. Skoro przespano dwa lata to miesiąc nas nie zbawi, a jakość wykonania może nie być zadowalająca...
Mam tez nadzieję, że w nowym planie nie pojawią się ciekawostki typu budowa sali gimnastycznej w Baranowie oddalonej kilkaset metrów od szkoły lub zamknięcie i sprzedaż Pałacu Wężyków, w którym mieści się Gimnazjum w Mroczeniu (klikając na ten link poznacie szczegóły poprzednich zamiarów wójt Bogumiły Lewandowskiej-Siwek).

Jakby ktoś był zainteresowany tym jak wygląda poprzednia Strategia Rozwoju Gminy Baranów (czyli na lata 2000-2010) to można ją obejrzeć tutaj:
Strategia rozwoju gminy.doc
(1.09 MiB) Pobrany 1141 razy
TomaszMichalak
Uzależniony

Wróć do Gmina Baranów