Spotkanie z dziećmi w Perzowie

Spotkanie z dziećmi w Perzowie

Postautor: Policja - Kępno » 17 lutego 2014, 10:44

W środę 12 lutego br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie, by porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Podczas ferii funkcjonariusze KPP w Kępnie zorganizowali kilka akcji związanych z bezpieczeństwem w naszym regionie, które w głównej mierze skierowane były do dzieci.

policja_w_perzowie.jpg

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie: mł. asp. Arkadiusz Bober - dzielnicowy oraz Zespól ds. Nieletnich: asp. Jarosław Gajda oraz sierż. sztab. Robert Fidyka odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie. Tam opowiedzieli dzieciom, które uczestniczyły w zajęciach feryjnych, o bezpiecznym sposobie spędzania zimowego czasu wolnego. Dzieci wzięły aktywny udział w zabawie, mogły same poznać zasady działania alkotestu oraz obejrzeć wnętrze policyjnego radiowozu . Jak zawsze, dzieci zainteresowane były akcesoriami, które mają przy sobie policjanci, w tym przede wszystkim kajdankami. Najwięcej zabawy sprawiło dzieciom poznanie zasad i sposobów kajdankowania osób zatrzymanych.

Podczas minionych ferii policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie przygotowali akcję "Bezpieczne ferie", podczas której spotkali się z mieszkańcami naszego powiatu - tymi młodszymi i tymi starszymi. Podczas spotkań z najmłodszymi dziećmi, omówiono zasady bezpiecznego spędzania czasu w ferie, z młodzieżą - policjanci rozmawiali o życiu wolnym od używek i odpowiedzialności karnej za popełniane czyny, a z seniorami - o tym jak nie dać się nabrać oszustom.

Wszystkie działania podczas ferii odbyły się w ramach programu "Razem bezpieczniej".
Powyższe treści publikowane są przez administrację forum, a udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu poprzez stronę www.kepno.policja.gov.pl
Konto informacyjne dotyczy jednostki: Komenda Powiatowa Policji w Kępnie
Policja - Kępno
Uzależniam się
 
Posty: 90
Rejestracja: 03 lipca 2012, 07:11

Wróć do Gmina Perzów

cron