Rolnik - biznesmen

Kącik dla rolników.

Rolnik - biznesmen

Postautor: dagmara » 09 października 2012, 17:18

Jak słyszymy słowo rolnik to raczej nie kojarzy nam się z bogactwem, wręcz przeciwnie bardziej z biedą i zacofaniem.
Oto artykuł obalający takie stereotypy: http://biznes.pl/magazyny/rolnictwo/rol ... detal.html
dagmara
Uzależniam się

Re: Rolnik - biznesmen

Postautor: rna » 27 czerwca 2013, 19:15

krowy pewnie na oczy nie widziała, a jednym atykułem stereotypy chce obalać
rna
Rozkręcony

Postautor: dagmara » 01 lipca 2013, 19:40

Hahaha! :lol: Nawet nie wiesz jak się mylisz. A Ty krowę widziałaś?
dagmara
Uzależniam się

Postautor: rna » 09 lipca 2013, 06:58

Gdybyś miała choć najmniejsze pojęcie o tym co napisałaś, to byś więcej głupot nie powtarzała.
Co do krowy, to była przenośnia i niekulturalnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie.
rna
Rozkręcony

Postautor: mijola » 24 maja 2014, 08:43

Moim zdaniem "jak zawsze", prawda leży po środku, i są mniej i bardziej zaradni rolnicy, ja należę do tych drugich, cały czas się rozwijam, nie uważam się za zacofanego, biednego, niezaradnego, ale też "nie śpię na pieniądzach".
Usunięto link reklamowy!
mijola
Świeżak

Postautor: admiral » 09 grudnia 2017, 10:08

Nie widze w tym nic zlego :)
admiral
Początkujący

Postautor: wlodek » 18 grudnia 2017, 12:20

Stereotypy to jedna sprawa, a rzeczywistosc to druga. Kiedys ludzie na roli musieli sie bardzo duzo napracowac .. nie bylo zadnych maszyn i wszystko trzeba bylo robic recznie. Dzisiaj z tego co widzialem w kilku programach wszystko odwrocilo sie o 360 stopni i smiem twierdzic, ze spora czesc ludzi ze wsi zyje na wyzszym poziomie od ludzi z miasta. Sam pamietam jak kiedys bylo duzo narzekan na nieoplacalnosc prowadzenia tego typu dzialalnosci, weszly dotacje unijne i caly czas slysze to samo :) Nie mam nic przeciwko temu co zostalo opisane w artykule .. bardziej obronty czlowiek podejmie ryzyko, znajdzie jakies fundusze na wlasna reke, zainwestuje w lepszy sprzet przez co w kilka sezonow podwoi swoj dochod. Jeszcze wazniejszym elemnetem jest odpowiednie dobranie srodkow ochrony roslin - https://www.sklepfarmera.pl/blog/srodki-ochrony-roslin W przypadku prowadzenia samych upraw wiedz na ten temat moze okazac sie bezcenna. A jakie sa wasze przemyslenia w tej kwestii? Jesli zastanawialiscie sie nad tym oczywiscie.
wlodek
Początkujący

Postautor: dagorka » 10 stycznia 2018, 12:02

Nie wiem skąd pogląd, że rolnik klepie biedę. Ja widzę to w zupełnie inny sposób, ponieważ kilku moich znajomych zajmuje sie uprawą pszenicy ozimej https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/pszenica-ozima i i sporo się już na niej dorobili. Mają własne ziemie, gospodarstwa... ja bym rzekła, że to wręcz bogactwo
dagorka
Świeżak

Wróć do Rolnictwo