Projekt budżetu na 2013 rok Gminy Baranów

Projekt budżetu na 2013 rok Gminy Baranów

Postautor: Paweł Stasiak » 09 listopada 2012, 12:36

W związku z pracami nad przyszłorocznym budżetem Gminy Baranów złożyłem pismo w tej sprawie.Paweł Stasiak Grębanin, dn. 03.10.2012r.
Radny
Rady Gminy Baranów

Grębanin 93c,
63-604Baranów

Wójt
Gminy Baranów

Wnoszę do projektu budżetu na 2013 rok następujące wnioski :

Zabezpieczyć środki na współfinansowanie zadań drogowych realizowanych przy współudziale Powiatu Kępińskiego. W szczególności mam na uwadze budowę ciągu pieszo-rowerowego przez miejscowość Grębanin w celu połączenia dróg gminnych w tej miejscowości. Obecnie z względów technicznych istnieje bardzo duże zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników tej drogi. Setki mieszkańców powiatu przejeżdża rowerem przez Grębanin wybierając się na wycieczkę rekreacyjną. Realizacja tej inwestycji winna w znaczny sposób poprawić bezpieczeństwo ruchu na drogach powiatowych.

W dziale kultura i ochrona dziedzictwa narodowego powinny znaleźć się środki na roboty budowlane i remonty starych kościołów wpisanych do rejestru zabytków znajdujących się na terenie gminy Baranów. Uważam, że obiekty te to symbol naszej tożsamości o które należy zadbać w sposób szczególny.

Zapełnić środki na przygotowanie dokumentacji kanalizacji sanitarnej w sołectwie Grębanin, a w szczególności w tej części Grębanina w której nie ma kanalizacji sanitarnej oraz w miejscowości Grębanin Kolonia I, Grębanin Kolonia II, Lipka.

Zabezpieczyć środki na wykonanie zadań drogowych tj. chodników na drogach gminnych w sołectwie Grębanin.

Zabezpieczyć środki na wykonanie oświetlenia ulicznego w sołectwie Grębanin.
..................................................
/ Paweł Stasiak /
Paweł Stasiak
Rozkręcam się
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 marca 2012, 20:45

Wróć do Gmina Baranów

cron