Namysłów: Odpowie za rozbój z użyciem noża

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest wyłączony
Uśmieszki są włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Namysłów: Odpowie za rozbój z użyciem noża

Namysłów: Odpowie za rozbój z użyciem noża

Post autor: Policja - Namysłów » 21 sierpnia 2012, 22:17

Na 3 miesiące tymczasowo aresztowano 46-latka, podejrzanego o rozbój z użyciem noża. Mężczyzna jest dobrze znany Policji i odbywał już kary za podobne przestępstwa. Poszkodowaną jest 49–latka, której skradziono pieniądze. Za rozbój w warunkach recydywy sprawcy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

16 sierpnia br. do dyżurnego KPP w Namysłowie zgłosiła się kobieta, informując o rozboju, którego padła ofiarą. Jak się okazało, 49–latka po powrocie z pracy zagranicą była kilkukrotnie nachodzona przez 46-letniego znajomego, który pożyczał od niej pieniądze na alkohol.

12 sierpnia mężczyzna po raz czwarty przyszedł do kobiety po pieniądze. Chciał kolejne 100 złotych na zakup alkoholu. Kiedy kobieta mu odmówiła zrobił się agresywny. Po krótkiej kłótni 49 -latka dała mu gotówkę.

Mężczyzna zamknął kobietę w mieszkaniu i udał się na zakupy. Po kilku godzinach ponownie przyszedł po pieniądze. Kiedy chciał zabrać kobiecie portfel doszło między nimi do szarpaniny. Wtedy Krzysztof G. przyłożył kobiecie nóż do gardła i zażądał wydania portfela.

Bezbronna namysłowianka oddała napastnikowi swoje oszczędności (1 600 złotych). Zaraz po otrzymanym zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali sprawcę. Krzysztof G. jest dobrze znany namysłowskim policjantom. Był już karany za podobne czyny. Trzy miesiące temu opuścił zakład karny.

Decyzją prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem noża w warunkach recydywy grozi mu teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Na górę

cron