Rusza budowa biblioteki w Trzcinicy

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest wyłączony
Uśmieszki są włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Rusza budowa biblioteki w Trzcinicy

Rusza budowa biblioteki w Trzcinicy

Post autor: Ziemia Kępińska » 18 marca 2014, 22:22

Rusza budowa biblioteki w Trzcinicy. Właściwie nie samej biblioteki ale wielofunkcyjnej placówki zaspakajającej potrzeby edukacyjne, kulturalne i społeczne.

Budowę podzielono na dwa etapy, pierwszy to tzw. stan surowy zamknięty za kwotę 651.079,58 złotych brutto, którego zakończenie planowane jest na 31 sierpnia 2014 roku. Natomiast drugi etap to zakończenie wszelkich prac budowlanych związanych z wykończeniem i uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na użytkowanie. Ten etap powinien zostać zakończony do 31 sierpnia 2015 roku, a jego koszt to 572.090,59 złotych brutto. Łącznie dwa etapy to 1.223.170,17 złotych brutto z czego 74,14 % stanowi dofinansowanie z budżetu państwa a pozostałe środki w kwocie około 320 tys. złotych to środki własne Gminy Trzcinica (ponadto gmina sfinansowała opracowaną wcześniej dokumentację techniczną i projektową obiektu wielofunkcyjnego w Trzcinicy).

Wysokie dofinansowanie (bo 74,14 %) z budżetu państwa pochodzi z Programu Wieloletniego Kultura +. Program zawiera priorytet „Biblioteka + Infrastruktura bibliotek” i ma na celu wzmocnienie potencjału i roli bibliotek publicznych dla których organem założycielskim jest gmina. Priorytet ma za zadanie przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego.

Nowy budynek biblioteki gminnej będzie stanowić wydzieloną część budynku wielofunkcyjnego, przyległego do nowo wybudowanego przedszkola w Trzcinicy.

biblioteka w Trzcinicy.jpg
Biblioteka i przedszkole w Trzcinicy

21 lutego został rozstrzygnięty przetarg na budowę obiektu a w dniu 10 marca 2014 roku podpisano umowa pomiędzy Gminną Biblioteką Publiczną w Trzcinicy reprezentowaną przez dyrektora Renatę Gość, a firmą FHU BRAWIX-BUD z Kalisza reprezentowaną przez pełnomocnika Antoniego Wdowczyka. FHU BRAWIX-BUD wyróżniła się znacząco atrakcyjnością cenową oferty, gdyż zadeklarowała wykonanie obiektu za 1.223.170,17 zł brutto a pozostali wykonawcy oferowali kwoty od 1.556.591,54 do 1.949.341.74 zł. Kwota jaka była przewidziana w budżecie na realizację zadania to 2.058.336,81 zatem cena jest znacznie niższa od planowanej. Wśród dziewięciu firm startujących w przetargu były tylko dwie z terenu powiatu kępińskiego: Firma Budowlana „KUBOT” sp. j. Z Mianowic i ZPB PROJEKTOBUD z Myjomic.

Podczas podpisania umowy obecni byli także Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz Inspektor ds. inwestycji UG Trzcinica Pan Bronisław Zataj.

podpisanie_umowy_na_biblioteke_w_trzcinicy.jpg
Zawarcie umowy dot. budowy biblioteki w Trzcinicy

Na rok 2015 zaplanowany jest drugi przetarg dotyczący wyposażenia, którego wartość szacowana jest na około 200 tys. złotych z czego 74,14 % pochodzić będzie z wyżej wymienionej dotacji, a około 50 tys. złotych to środki Gminy Trzcinica.
W artykule wykorzystano materiały gminy Trzcinica.


http://www.ziemiakepinska.pl/rusza-budo ... trzcinicy/

Na górę

cron