Podwyżka dla Wójta

Re: Podwyżka dla Wójta

Postautor: TomaszMichalak » 27 września 2013, 22:18

Krytykę zarobków P. Sarnowskiego przeprowadzaliśmy w 2010 roku przed wyborami (mamy teraz 2013 rok) - wtedy prawie wszyscy mieszkańcy (a zwłaszcza KWW Odnowa Gminy, z którego startowała obecna Pani wójt i radni najdobitniej domagający się tej nieszczęsnej podwyżki) byli zgodni, że jest to za duuużo - tak przynajmniej mówili. Temat został zamknięty za przyczyną mojego projektu uchwały złożonego na pierwszej albo drugiej sesji tej kadencji (której byli przeciwni radni z obecnego klubu "Razem dla Gminy" a pani wójt powiedziała później, że przez ten projekt uchwały zrobiłem sobie w niej wroga).

Od tego czasu mamy falę prób podwyżek (ostatnia niestety doszła do skutku). Sam sobie sprawdź ile zarabiają inni wójtowie - umiesz to tak samo jak i ja (oświadczenia majątkowe są jawne i publikowane na BIP-ach). Pewnie nie ma największego wynagrodzenia ale na pewno jest najbardziej konfliktowym i z tego co ja mam informacje jedynym łamiącym prawo (zapraszam do lektury tematów na forum dokładniej to opisujących - nie będę powielał informacji z innych postów), o "pomysłowości" i skuteczności nie będę się już rozpisywał.
Rada pełni czynności wobec wójta odpowiadające pracodawcy (odnośnie ustalania wynagrodzenia). Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić pracodawcę, który daje pracownikowi dwie nagany i za niesubordynację przyznaje podwyżkę...
TomaszMichalak
Uzależniony

Postautor: Barnaba » 30 września 2013, 15:56

Parafrazując to słynne powiedzenie byłego ministra sportu w rządzie RP, że Polska to taki dziki kraj pasuje jak ulał do gminy Baranów. Jak to jest, że Rada Gminy w Baranowie dwa razy z rzędu przez ostatnie dwa lata nie udzieliła wójt Lewandowskiej - Siwek absolutorium, zresztą bardzo słusznie bo za niewykonanie budżetu, za łamanie ustawy o finansach publicznych za negatywne wyniki kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu i wiele innych wykroczeń. Nieudzielenie absolutorium jest równoznaczne z naganą dla pani wójt. Po tym wszystkim ta sama rada udziela pani wójt podwyżki na około 1000 zł. Co to właściwie jest. Przecież tego się nie da racjonalnie wytłumaczyć. Teraz pani wójt będzie miała około 10.300zl. pensji i będzie najlepiej zarabiająca wójt w powiecie kępińskim. Pytam się za co ; dzika rado ; za co.
Barnaba
Początkujący

Postautor: suweren » 30 września 2013, 17:06

Wypowiedź Pani Wójt Lewandowskiej z zebrania wiejskiego w Mariance Mroczeńskiej o tym, że rada gminy teraz jest lepsza, bo w końcu dała jej podwyżkę. Jednak dalej mówiła o tym, że co to za podwyżka która wystarczy tylko "na waciki" i najwyżej na "patykiem pisane" bez jakiegokolwiek podziękowania dla swojego Pracodawcy.
Co to za kultura słowa ? O zgrozo, dokąd My zmierzamy Drodzy Mieszkańcy Gminy Baranów, skoro Pierwsza Obywatel Gminy używa takiego właśnie języka.
Wstyd po 3 kroć wstyd Pani Bogusiu.
suweren
Rozkręcam się

Poprzednia

Wróć do Gmina Baranów