Nietrzeźwi na drogach powiatu ostrzeszowskiego

Po alkoholu i wbrew zakazowi (01.12.2012r.)

Postautor: Policja - Ostrzeszów » 01 grudnia 2012, 09:28

W miejscowości Chlewo (gm. Grabów nad Prosną) w godzinach nocnych policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości - badanie wykazało ponad promil alkoholu. Na domiar tego sprawca kierował pojazdem pomimo zakazu kierowania pojazdami, który wydał Sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 1:00 policjanci patrolując miejscowość Chlewo do kontroli drogowej zatrzymali 49-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną) kierującego samochodem osobowym marki fiat cinquecento. Funkcjonariusze wykonując czynności kontrolne od kierującego wyczuli wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało stan nietrzeźwości (0,67 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

W wyniku dalszych czynności okazało się, że 49-letni sprawca posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy. Mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną stanie ponownie przed Sądem Rejonowym.
Powyższe treści publikowane są przez administrację forum, a udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu poprzez stronę www.ostrzeszow.policja.gov.pl
Konto informacyjne dotyczy jednostki: Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie
Policja - Ostrzeszów
Uzależniony
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 lipca 2012, 07:12

Re: Nietrzeźwi na drogach powiatu ostrzeszowskiego

Postautor: daga » 24 stycznia 2015, 09:52

Alkohol jest powodem wielu nieszczęść. Każdy kto ma problem z nadużywaniem alkoholu powinien skorzystać z pomocy specjalistów doświadczonych w w leczeniu uzależnień od alkoholu i powikłań poalkoholowych np.
Moderacja: usunięto link reklamowy.
daga
Świeżak
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 stycznia 2015, 09:49

Poprzednia

Wróć do Ostrzeszów i okolice