Nie był na służbie, a zatrzymał włamywacza

Przydatne informacje. Co ciekawego dzieje się w regionie?

Nie był na służbie, a zatrzymał włamywacza

Postautor: Policja - Kępno » 11 lutego 2014, 21:29

W niedzielny poranek, 9 lutego br. do drzwi domu dzielnicowego Rewiru Dzielnicowych KPP w Kępnie zapukała 60-letnia starsza kobieta, która powiadomiła go, że ktoś włamał się do jej domu. Dzielnicowy natychmiast udał się z kobietą na miejsce zdarzenia. Jeszce tego samego poranka ustalił i zatrzymał sprawcę tego włamania.

9 lutego br około godziny 5 rano do drzwi dzielnicowego Rewiru Dzielnicowych KPP w Kępnie zapukała przestraszona 86-letnia kobieta, która poinformowała go, że ktoś tej nocy włamał się do jej domu. Dzielnicowy natychmiast udał się z nią na miejsce zdarzenia. Wstępne oględziny potwierdziły, że sprawca wybił szybę w oknie i wszedł do domu, kradnąc kobiece 100 zł z portfela, który pozostawiła na regale.

W wyniku podjętych natychmiast czynności dzielnicowy ustalił, że sprawcą tego włamania jest 37-letni mieszkaniec gm. Kępno, karany wcześniej za przestępstwa podobnego rodzaju, a przebywający obecnie na zwolnieniu warunkowym. Nie czekając na przybycie patroli policji, dzielnicowy udał się do domu 37-latka i zatrzymał go. Sprawca przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Powyższe treści publikowane są przez administrację forum, a udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu poprzez stronę www.kepno.policja.gov.pl
Konto informacyjne dotyczy jednostki: Komenda Powiatowa Policji w Kępnie
Policja - Kępno
Uzależniam się
 
Posty: 90
Rejestracja: 03 lipca 2012, 07:11

Wróć do Informacje i wydarzenia lokalne