Namysłów: Kradli elementy z młyna

Namysłów: Kradli elementy z młyna

Postautor: Policja - Namysłów » 10 sierpnia 2012, 20:50

Zarzuty kradzieży elementów metalowych z nowo powstającego Muzeum Techniki Młynarskiej przy ulicy Piastowskiej przedstawili policjanci trójce mieszkańców z powiatu namysłowskiego. Teraz mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zatrzymali trzech mieszkańców Namysłowa podejrzewanych o kradzieże elementów metalowych z nowo powstającego Muzeum Techniki Młynarskiej przy ulicy Piastowskiej. Na podstawie zebranych w przeciągu ostatniego tygodnia informacji policjanci ustalili, że łupem złodziei padały elementy metalowe, stalowe oraz materiały budowlane. Poszkodowana ich procederem jedna z firm budowlanych oraz Urząd Miasta Namysłów oszacowali straty związane z tymi kradzieżami na kwotę około 2 000 zł . Faktyczne straty spowodowane ich działalnością mogą ulec zmianie gdyż sprawcy swój proceder prowadzili przez okres co najmniej dwóch miesięcy. Jak ustalili policjanci, kradziony metal trafiał na złom.

Zebrany materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawę do zatrzymania trzech mężczyzn w wieku 31, 45 i 49 lat. W sumie zatrzymani usłyszeli na chwilę obecną 2 zarzuty popełnienia kradzieży. Za te przestępstwa grozi im kara do 5 lata pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury nadal są prowadzone przez policjantów z namysłowskiej komendy.
Powyższe treści publikowane są przez administrację forum, a udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu http://www.opolska.policja.gov.pl.
Konto informacyjne dotyczy jednostki: Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie
Policja - Namysłów
Rozkręcam się
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 czerwca 2012, 07:56

Wróć do Namysłów i okolice

cron