Mikorzyn-Mechnice: śmiertelny wypadek

Przydatne informacje. Co ciekawego dzieje się w regionie?

Mikorzyn-Mechnice: śmiertelny wypadek

Postautor: Policja - Kępno » 08 kwietnia 2013, 11:35

Kolejny tragiczny wypadek drogowy

Policja wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku drogowego do jakiego doszło na drodze powiatowej pod Mechnicami, w którym zginął niespełna 30-letni mężczyzna.

mikorzyn-mechnice-wypadek.jpg
Śmiertelny wypadek na drodze Mikorzyn-Mechnice


W dniu 5 kwietnia br. ok. godz. 21.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został poinformowany, że na drodze Mikorzyn-Mechnice doszło do wypadku drogowego.

Skierowani na miejsce policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej ustalili, że kierujący citroenem ax, niespełna 30-letni mieszkaniec gminy Kępno, jadący od Mikorzyna do Mechnic, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Ciężkich obrażeń doznał również pasażer – 21-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci przez kilka godzin prowadzili oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając ślady, które mają pomóc w ostatecznym wyjaśnieniu przyczyn wypadku. Prokuratura Rejonowa w Kępnie wszczęła już śledztwo w tej sprawie

To już kolejna tragedia na drogach powiatu kępińskiego w ostatnim okresie. Policja apeluje do wszystkich kierowców o ostrożność i rozwagę za kierownicą.
Powyższe treści publikowane są przez administrację forum, a udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu poprzez stronę www.kepno.policja.gov.pl
Konto informacyjne dotyczy jednostki: Komenda Powiatowa Policji w Kępnie
Policja - Kępno
Uzależniam się
 
Posty: 90
Rejestracja: 03 lipca 2012, 07:11

Tragiczny wypadek drogowy w Mechnicach gmina Kępno.

Postautor: Straż Pożarna - Kępno » 09 kwietnia 2013, 08:33

W dniu 5 września br. o godz. 21:09 Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie, że w miejscowości Mechnice doszło do wypadku drogowego.
Pierwsza na miejsce dotarła jednostka OSP Mikorzyn, zastając uszkodzony samochód osobowy marki Citroen AX, który uderzył w przydrożne drzewo. Obok samochodu znajdowała się jedna osoba poszkodowana, druga znajdowała się wewnątrz pojazdu. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku udzieli pomocy przedmedycznej .Następnie przystąpili przy użyciu narzędzi hydraulicznych do uwalniania osobę zakleszczonej w samochodzie i pomogli przetransportować rannego do karetki. W tym czasie obsada pogotowia prowadziła masaż serca osoby leżącej na drodze. Po około 30 minutach prowadzonej ciągle przez ratowników medycznych i strażaków resuscytacji – masażu serca, lekarz stwierdził jej zgon .
Po przybyciu grupy dochodzeniowej policji oraz pani prokurator, strażacy oświetlali cały teren akcji, a po zakończeniu czynności dochodzeniowych, rozbity samochód załadowano na lawetę pomocy drogowe , miejsce wypadku i uprzątnięto i przekazano policji.
W akcji ratowniczej brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Kępna oraz jeden zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Mikorzyna.

wypadek-mechnice.jpg


Tekst: st. kpt. Z. Domal
Powyższe treści publikowane są przez administrację forum, a pochodzą z BIP-u Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie
Straż Pożarna - Kępno
Rozkręcam się
 
Posty: 16
Rejestracja: 09 sierpnia 2012, 08:42

Re: Mikorzyn-Mechnice: śmiertelny wypadek

Postautor: Lukas » 09 kwietnia 2013, 15:13

Szkoda ludzi. Po aucie widać, że prędkość mieli.
Lukas
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwietnia 2013, 15:01

Re: Mikorzyn-Mechnice: śmiertelny wypadek

Postautor: kozi44 » 02 września 2019, 14:03

mój brat znalazł wideorejestratory sklep i kupił sobie jakiś sredniej jakości. Wszystko nagrywa, zapisuje na karcie pamięci i w przypadku jakiego wypadku ma naoczny dowód. Widziałem ze co raz więcej się ich pojawia w samochodach . Polecam
kozi44
Rozkręcony
 
Posty: 40
Rejestracja: 11 lipca 2019, 14:44


Wróć do Informacje i wydarzenia lokalne

cron