Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Czyli o naszej codzienności.

Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Postautor: bażantowa » 16 maja 2016, 13:07

Od kilku tygodni wypadają mi włosy. Przy myciu dosłownie zapycha się odpływ :( Czy tego przyczyną może być długotrwała antybiotykoterapia? W okresie od listopada do marca miałam 4 razy anginę ropną przebiegającą z wysoką (40 stopni) gorączką :( Moje ostatnie wyniki morfologii sprzed tygodnia wykazały anemię. Tarczyca, USG jamy brzusznej, jak również ginekologiczne wszystko u mnie w porządku. Aktualnie jestem w trakcie zażywania szczepionki uodparniającej Broncho-Vaxom.
Proszę, napiszcie jak można powstrzymać to wypadanie włosów? Czym je wzmocnić? Jak tak dalej będą wypadać zostane chyba łysa :(
bażantowa
Świeżak

Re: Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Postautor: Perrtis » 25 października 2016, 11:12

wypadania włosów nie da się zatrzymać, jedynie spowolnić ale czy warto tracić na to aż tyle pieniędzy i czasu to już musisz odpowiedzieć sobie sam.
Perrtis
Początkujący

Postautor: kepniak » 16 listopada 2016, 08:16

Spróbuj picie ziółek zawierających wspomagające składniki odżywcze - skrzyp i pokrzywa (przy okazji pomogą Ci na cerę i paznokcie).
kepniak
Początkujący

Postautor: jagjag » 04 lutego 2017, 17:07

Wypadanie włosów jest objawem braku jakiś witamin więc warto takowe uzupełniać od środka przez dobrze dobrane suplementy. Ale też warto sprawdzić czy włosy faktycznie wypadają czy tylko się łamią, bo to często jest mylone. Jeśli ustalimy, że to faktycznie łamanie to warto 3 razy w tygodniu je olejować. Można to robić oliwą z oliwek, olejem kokosowym czy innym. Można też przygotowywać naturalne maseczki właśnie na bazie oleju czy jajka. W internecie na portalach znajdziesz masę przepisów.
jagjag
Początkujący

Postautor: balando » 02 listopada 2017, 14:44

ja również miałam problem z wypadającymi włosami, winna okazała się być prostownica: http://przystanekdieta.pl/prostownice-w ... uzytkowac/
balando
Rozkręcony

Postautor: Wikmaz » 28 lutego 2018, 21:46

Z tymi antybiotykami to całkiem prawdopodobne, ale to nie jedyny powód. Przy problemach hormonalnych też tak się może dziac. Przebadaj sobie tarczyce. Moja dziewczyna tak miała i musi brać leki. Przy euthyrox skutki uboczne nie są takie złe, a udało się wyeliminować wiele kłopotów zdrowotnych, nie tylko z włosami.
Wikmaz
Początkujący

Wróć do Dom i ogród; zdrowie