Grupa sprzedająca narkotyki rozbita

Przydatne informacje. Co ciekawego dzieje się w regionie?

Grupa sprzedająca narkotyki rozbita

Postautor: Policja - Kępno » 11 lutego 2014, 21:32

Wielkopolscy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Śledczy przedstawili zarzuty dotyczące udziału w obrocie ponad 500 gramami amfetaminy i 200 gramami marihuany. Zatrzymanym grozi nawet do 12 lat więzienia.

W minioną środę 5 lutego policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Wydziału Kryminalnego KPP w Kępnie zatrzymali 4 osoby, mieszkańców powiatu kępińskiego, sycowskiego i namysłowskiego zamieszane w handel narkotykami. Mężczyźni w wieku od 17 do 38 lat odpowiadają za udział w obrocie znaczną ilością, bo nawet ponad 0,7 kg narkotyków, za co grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Realizację sprawy nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Kępnie. Wielkopolscy policjanci wsparci przez funkcjonariuszy Izby Celnej wkroczyli do mieszkań kilkunastu osób: kobiet i mężczyzn. Przy przeszukaniach wykorzystano także specjalnie wyszkolone psy. W sumie zatrzymano 4 osoby, a z 9 kolejnymi wykonano czynności procesowe.

Sprawa dotyczy sprzedaży znacznej ilości narkotyków. Na chwilę obecną mowa jest o 500 gramach amfetaminy i 200 gramach marihuany wprowadzonych do obrotu od września ubiegłego roku. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ok. 35 tys. złotych. Przestępcy działali na terenie województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego.

Na chwilę obecną śledczy przedstawili 4 osobom kilkanaście zarzutów. Najmłodszy podejrzany ma zaledwie 17 lat, jednak odpowiadać będzie przed Sądem jak dorosły. W sprawę zamieszanych jest więcej osób, a sprawa ma charakter rozwojowy. Za sprzedaż narkotyków w znacznej ilości grozi kara nawet do 12 lat więzienia.
Powyższe treści publikowane są przez administrację forum, a udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu poprzez stronę www.kepno.policja.gov.pl
Konto informacyjne dotyczy jednostki: Komenda Powiatowa Policji w Kępnie
Policja - Kępno
Uzależniam się
 
Posty: 90
Rejestracja: 03 lipca 2012, 07:11

Wróć do Informacje i wydarzenia lokalne