Ferie czas zacząć!

Ferie czas zacząć!

Postautor: Gmina Bralin » 04 lutego 2014, 11:08

Od poniedziałku, 3 lutego dzieci i młodzież z naszego regionu rozpoczynają ferie zimowe. Mają dwa tygodnie na odpoczynek i zregenerowanie sił przed drugim półroczem nauki. Jak wykorzystać ten czas? Jak zagospodarować wolne dni, by się nie nudzić, ale też nie roztrwonić tego darowanego czasu?

Jak odciągnąć uczniów od ekranów – tych dużych telewizyjnych, czy komputerowych i tych małych – w telefonach komórkowych, tabletach i innych dobrodziejstwach cywilizacyjnych?

Ze wszech miar potrzebną odskocznią od nauki, siedzenia w szkolnych ławkach a potem przed telewizorami czy komputerami jest aktywność ruchowa. I to właśnie takie zajęcia proponują dla swoich uczniów szkoły na czas ferii zimowych. Zachęcajmy swoje pociechy do korzystania z oferty przygotowanej z myślą o nich.

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie postawili głównie na aktywność ruchową. I tak, już w poniedziałek nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają uczniów klas 4-6 na cztery godziny zajęć sportowych w sali gimnastycznej, a wychowawczynie klas 3a i 3b przygotowały dla swoich uczniów cykl gier i zabaw w małej sali. Dwukrotnie chłopcy z klas 2-4 spotkają się na zajęciach z piłki nożnej, a uczestnicy SKS-u pojadą na mecz do Mikorzyna. Z kolei dzieci z klas drugich wraz z wychowawcami wezmą udział w turnieju gier i zabaw pod hasłem „Ćwicz Kubusiem Puchatkiem”, którego organizatorem jest MUKS „Sokół” w Bralinie. A co oprócz sportu oferuje jeszcze szkoła? Wychowawczynie klas pierwszych zapraszają swoich uczniów na zajęcia plastyczne, a wszystkich chętnych legomaniaków pedagog szkolna i opiekunka świetlicy zabiorą w świat klocków Lego. Jest też propozycja nauczyciela historii, który pokaże, że historia może być ciekawą, a panie od j. polskiego i matematyki poprowadzą warsztaty E-cyfrowa encyklopedia Wielkopolan.

Z kolei gimnazjaliści w pierwszym tygodniu ferii, w czwartek i piątek w godz. 9.00 – 13.00 mają okazję pograć w tenisa. W tych dniach sala gimnastyczna w Bralinie będzie zarezerwowana właśnie dla nich. Młodzież może wystartować w otwartym turnieju tenisa stołowego dla chłopców i dziewcząt. A ponadto, jeśli tylko mróz będzie trzymał, to atrakcją dla młodzieży i dzieci będzie lodowisko przygotowane przez strażaków i gimnazjalistów na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Na sportowo będzie też w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej. Już w najbliższy poniedziałek od godz. 9.00 w sali gimnastycznej trwać będą rozgrywki sportowe, a w środę w ruch pójdzie piłka siatkowa. 3 i 7 lutego dzieci będą miały zorganizowany wyjazd na film do Bralina. Zaś 11 lutego dla uczniów klas IV-VI zaplanowano wyjazd do kina do Wrocławia. 14 lutego drugoklasiści wraz z wychowawcami wezmą udział w turnieju gier i zabaw pod hasłem „Ćwicz Kubusiem Puchatkiem”, którego organizatorem jest MUKS „Sokół” w Bralinie.

Ciekawie zapowiada się program zajęć w Świetlicy „Tęcza” w Bralinie. „Tęczowe ferie” trwać będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 16.00. W programie m.in.: warsztaty „Szachy od podstaw”, czyli nauka gry w szachy pod okiem trenera, wycieczka do kina, gry i zabawy ruchowe, gry planszowe, zajęcia plastyczno-techniczne. 3 lutego o godz. 12.00 w kinie „Niesob” wyświetlony zostanie film „Smerfy II”, a 7 lutego, również o 12.00 „Minionki rozrabiają”. Wstęp na obie bajki będzie oczywiście bezpłatny.

Jest z czego wybierać, wcale nie trzeba siedzieć w domu przed telewizorem czy komputerem.
Powyższe treści są publikowane przez administrację forum, a udostępnione przez Gminę Bralin na www.bralin.pl
Gmina Bralin
Uzależniam się

Re: Ferie czas zacząć!

Postautor: balando » 17 maja 2018, 14:15

hej,
swojemu dziecku nie miałam jakiej walizki dać na ferie i w końcu oddałam swoją skórzaną walizkę z https://e-mcklein.pl/pol_m_Torby-na-kolkach-231.html bałam się, że ją zniszczy, jednak walizka jest tak trwała, że nawet mój łobuz jej nie zdołał zniszczyć :P polecam
balando
Rozkręcony

Wróć do Gmina Bralin