Elektrownia wiatrowa w Donaborowie

Elektrownia wiatrowa w Donaborowie

Postautor: matys88 » 23 kwietnia 2013, 18:21

Jakiś czas temu temat wiatraków w Donaborowie był bardzo głośny. Jeszcze przed wyborami obecna Pani Wójt zapewniała na swojej kampanii wyborczej że jeżeli wioska tego nie będzie chciała wiatraki nie powstaną. Jednak po wyborach zaczęła się wycofywać z tego co powiedziała. Nie chce zrobić referendum, które było by najuczciwszą formą wobec mieszkańców.
W związku z tym czy ktoś może podać jakieś konkrety na ten temat? Bo cały czas tylko krążą jakieś niepotwierdzone plotki. A nikt nikogo o zdanie nie pyta. Przecież postawienie wiatraków to jedno. Ale trzeba je dowieźć na miejsce w którym będą stały. Skąd pewność, że będzie się dało wytyczyć drogi dojazdowe do wyznaczonych działek?
matys88
Początkujący

Re: Elektrownia wiatrowa w Donaborowie

Postautor: Sandra » 12 maja 2013, 21:59

Również słyszałam o tej wypowiedzi Pani Wójt. Zapraszam do dyskusji na forum w "pozostałych tematach" - farmy wiatrowe w okolicach Kępna
Sandra
Początkujący

Postautor: matys88 » 26 czerwca 2013, 18:01

Oprócz całej akcji z wiatrakami dzieją się u nas dziwne rzeczy. Niestety nie znam konkretów ale można to sprawdzić na gminie i tu prośba do pana @TomaszMichalak. Firma budowlana w jakiś sposób powiązana z panem Mosiem położyła kostkę przed salą OSP Donaborów, a teraz robi nam chodnik wzdłuż drogi powiatowej (zaznaczam że chodzi o sam chodnik nie o ścieżkę pieszo-rowerową ze szkoły), która biegnie przez wioskę. W dodatku chodnik jest finansowany przez pana Mosia (zaznaczam że nie są to potwierdzone informacje także tego trzeba by się dowiedzieć). Nie wiem kto sponsorował kostkę przed salą. Czy to nie jest coś w rodzaju korupcji? Zrobię wam chodnik jak zgodzicie się na wiatraki. Nie powinno być na to jakiegoś przetargu?
matys88
Początkujący

Postautor: remu » 29 czerwca 2013, 11:22

Ja jestem 100% zwolennikiem tego pomysłu. Trzeba inwestować w odnawialne źródła energii! Sam mam kolektory słoneczne na dachu.
Usunięto nieregulaminowy podpis.
remu
Świeżak

Postautor: matys88 » 29 czerwca 2013, 23:09

Skoro jesteś takim zwolennikiem to powiem naszemu inwestorowi że może u Ciebie na podwórku postawić wiatrak.
I nie wiem jak w ogóle można porównywać kolektory z wiatrakami...
matys88
Początkujący

Postautor: moś » 27 sierpnia 2013, 09:41

Witaj "matys88".
Dziś dopiero znalazłem stronę, gdzie wymieniasz moje nazwisko. Ponieważ znasz mnie i problemy wsi - nie łatwiej było by przyjść do mnie i porozmawiać? Kryjesz się pod jakąś "ksywką" i mącisz. Miej odwagę stanąć do otwartej rozmowy. Jeżeli interesuje Cię kostka przez salą w Donaborowie - sfinansowałem jej położenie z własnych środków. Wzorowałem się na postawach społecznych sprzed lat, Twojego i mojego ojca. Co do chodnika, to dokumentację znajdziesz w Urzędzie Gminy w Baranowie i Zarządzie Dróg Powiatowych w Kępnie, o ile oczywiście, będziesz miał odwagę ujawnić się. Pieniędzmi się nie interesuj, bo nie dołożyłeś do tego nawet grosza. Dla mnie jest ważne, że mieszkańcy Donaborowa nie brodzą w błocie. Jeszcze się zdziwisz, ile dla wsi potrafimy zrobić.
Na wyraz "korupcja" - uważaj. To jest publiczne pomówienie i może zakończyć się w sądzie. Znalezienie ID Twojego komputera jest prostą sprawą dla organów ścigania.
Pozdrawiam i czekam na wizytę - wiesz gdzie mieszkam.
Moś
moś
Świeżak

Postautor: TomaszMichalak » 20 września 2013, 21:31

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam na temat. Padła prośba o sprawdzenie legalności inwestycji - aby nie pisać bzdur musiałem się dość długo upewniać u bardziej obeznanych ludzi (poza tym miałem dość dużo zajęć więc zleciało sporo czasu).

Inwestycja była finansowana przez inwestora wiatraków i jest to legalne. Częściowo była wykonywana na działkach gminnych a częściowo powiatowych.
Jeśli wsparcie finansowe jest dokonywane w celu polepszenia wizerunku firmy (public relations) to jest to legalne. Jeśli wydanie konkretnej decyzji administracyjnej przez wójta byłoby uzależnione od wykonania lub niewykonania określonych prac (bez względu czy o charakterze prywatnym czy publicznym) byłoby to nielegalne. W tym wypadku prawdopodobnie jest to "akt dobrej woli w celu polepszenia wizerunku firmy".

Co do referendum to rzeczywiście też słyszałem z ust Pani wójt jak mówiła, że wiatraki powstaną tylko wtedy gdy taką wolę wyrażą mieszkańcy w drodze referendum - ja się jednak nauczyłem, że jej na słowo nie warto wierzyć (często mówi coś co ludzie chcieliby usłyszeć lub jakieś popularne slogany nie mające pokrycia w realizacji).
Nie wiem, czy referendum należało robić czy nie (a tym bardziej wcześniej je obiecywać) ale na pewno zabrakło właściwego dialogu i konsultacji społecznych - widać to zarówno na tym forum jak i w akcji wniosków związanych z planem zagospodarowania przestrzennego Grębanina.
TomaszMichalak
Uzależniony

Wróć do Gmina Baranów