Dyscyplina

O forum, regulamin, zasady, ogłoszenia Administracji forum (prawo publikowania w tej kategorii ma tylko Administrator).

Dyscyplina

Postautor: dagmara » 01 grudnia 2012, 18:58

Forum skupia różnych ludzi. Nie wszyscy postępują zgodnie z przyjętymi zasadami. Czasami wystarczy jak moderator poprawi jakiś post, czasem wystarczy upomnienie. Gdy te kroki nie pomagają konieczne są różne kary dyscyplinarne np. ban - stałe zablokowanie konta. Tu postaramy się wyjaśniać przyczyny.

Pierwszym użytkownikiem wobec którego zostaje nałożona ostrzegawcza kara dyscyplinarna w postaci zablokowania konta na trzy miesiące i wymuszenie ponownej aktywacji konta jest "baranowiak".


Wyciąg z regulaminu:


Korzystając z naszego forum musisz w całości zaakceptować regulamin (zarówno część podstawową jak i rozszerzoną).

Deklarujesz, że nie będziesz pisać żadnych postów (ani prywatnych wiadomości i opisów): obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nawołujących do nienawiści, zawierających groźby karalne i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem lub poczuciem moralności. Będziesz pisać merytorycznie - zero spamu i "trolowania". Oświadczasz, że posiadasz pełnię praw autorskich do publikacji danych treści (lub treści te nie są chronione prawem autorskim - np. informacja publiczna).

Na forum wszyscy jesteśmy na "Ty" bez względu na wiek, płeć, pozycję społeczną...

Nie wolno działać na szkodę forum.

Użytkownik musi pisać merytorycznie i czytelnie, stosując zasady polskiej gramatyki, nie nadużywaj WIELKICH LITER, znaków graficznych i cytatów; dobierając właściwie tytuły swoich tematów...

Nie zbaczaj swoimi wypowiedziami z tematu dyskusji...


Użytkownik "baranowiak":
  • naruszył prawa autorskie osób trzecich za pomocą forum Kympno.pl poprzez niestosowanie się do postanowień licencji serwisu pl.wikipedia.org
  • szyderczo odnosił się do innych użytkowników w tym do moderatora, bezpodstawnie sugerując kłamstwa i wypowiedzi, które nie miały miejsca
  • notorycznie pisał niemerytorycznie, powtarzając te same pytania, na które odpowiedzi znajdują się już na forum
  • notorycznie nadużywał wielkich liter, znaków graficznych i powiększeń czcionki

Kara ma charakter ostrzegawczy a dotyczy sposobu i formy wypowiedzi. Swoimi poglądami należy się dzielić w sposób merytoryczny nie rzucając bezpodstawnych oskarżeń w kierunku innych osób oraz przestrzegając regulaminu forum.
dagmara
Uzależniam się
 
Posty: 78
Rejestracja: 29 lutego 2012, 00:54

Re: Dyscyplina

Postautor: dagmara » 02 grudnia 2012, 21:46

Nakładam bana na konto "baranowiak2".
W sumie powinnam też dać za taką postawę stałego bana na konto "baranowiak", ale jako pierwszy przypadek multikonta potraktuję ulgowo.
Jeśli ktoś otrzymuje czasową karę to powinien się do niej stosować a nie ignorować zakładając inne konto.
dagmara
Uzależniam się
 
Posty: 78
Rejestracja: 29 lutego 2012, 00:54

Re: Dyscyplina

Postautor: Administrator » 14 lutego 2014, 12:14

Z racji, że spamerzy dają się nam coraz bardziej we znaki część kont usuwam bez ostrzeżenia razem z napisanymi postami. Dotyczy to głównie tych, którzy rejestrują się po to by móc zamieścić kilka bezsensownych postów wraz z podpisem w postaci linków reklamowych. Zasady zamieszczania takich lików są określone w regulaminie.

Oczywiście na forum można zamieszczać ogłoszenia komercyjne ale w dziale "Ogłoszenia" i to tylko takie, które są bezpośrednio związane z powiatem kępińskim lub bezpośrednimi okolicami (np. sprzedaż przedmiotu znajdującego się na terenie powiatu kępińskiego lub oferta usługi firmy z powiatu a nie sprzedaż przedmiotu z Warszawy, który m. in. mogą kupić Kępnianie).
Administrator
Administrator
 
Posty: 43
Rejestracja: 20 lutego 2012, 11:32


Wróć do Od Administracji forum

cron