Czytanie bajanie

Czytanie bajanie

Postautor: Gmina Perzów » 04 lutego 2014, 11:18

W piątek 29 stycznia Biblioteka Publiczna w Perzowie rozpoczęła całoroczną akcję czytelniczą pod hasłem „czytanie – bajanie” dla przedszkolaków w naszej gminie. Co miesiąc pracownicy biblioteki pojawiać się będą w poszczególnych przedszkolach z wyjątkowym gościem, który będzie czytał dzieciom bajki, które obecnie są mniej popularne.
Maluchy z perzowskiego przedszkola miały okazję, jako pierwsze wziąć udział w czytaniu. Nim najmłodsi wysłuchali bajki zwiedzili bibliotekę zapoznając się z dostępnymi lekturami i codzienną pracą biblioteki. Następnie zaproszony gość - Bożena Henczyca - Wójt Gminy Perzów, przedstawiła dzieciom bajkę pt. „Stoliczku nakryj się”. Ta piękna bajka pokazała dzieciom, że kłamstwo ani kradzież nie popłaca, a za złe uczynki prędzej czy później spotka nas kara. Dzieci pilnie słuchały bajki, czemu dały wyraz w swoich spostrzeżeniach podsumowujących bajkę. Na koniec spotkania pani wójt wręczyła wszystkim przedszkolakom słodką niespodziankę.
Akcja „czytanie bajanie” ma za zadanie propagowanie czytelnictwa, ale przede wszystkim naukę słuchania ze zrozumieniem wśród dzieci już od najmłodszych lat.

czytanie bajanie.jpg
Powyższe treści są publikowane przez administrację forum, a udostępnione przez Gminę Perzów na www.perzow.pl
Gmina Perzów
Rozkręcony
 
Posty: 46
Rejestracja: 09 sierpnia 2012, 09:44

Wróć do Gmina Perzów

cron