Cyfryzacja

Czyli o naszej codzienności.

Cyfryzacja

Postautor: gramnabongo » 12 kwietnia 2019, 18:46

Jak waszym zdaniem idzie postep naszych wladz w informatyzacji sluzby zdrowia? Moim zdaniem prace ida powoli ale do przodu.
gramnabongo
Początkujący

Re: Cyfryzacja

Postautor: kleszczu » 14 kwietnia 2019, 19:21

Nie od razu Rzym zbudowano .. jak to mowia. Wiesz, zbudowanie systemu informatycznego dla sluzby zdrowia to wcale nie jest taka latwa sprawa. Opowiadal mi swego czasu o tym pewien znajomy dzialajacy w branzy IT. Tam nie ma miejsca na blad dlatego oprogramowanie jest tworzone przez dlugie lata, a nastepnie testowane w programie pilotazowym na "zywym organizmie" zanim zostanie dopuszczone do ogolnego uzytku. To ma zabezpieczyc nas w razie wystapienia jakichs bledow do ewentualnych poprawek. Patrzac na rozwiazania jakie oferuja firmy dzialajace na rzecz rozwoju branzy medycznej to rzeczywiscie wszystko poszlo bardzo do przodu przez ostatnie lata. Technologia z kazdym rokiem pokazuje nowe mozliwosci, takie jak wykorzystanie sztucznej inteligencji do diagnozowania pacjentow. We mnie natomiast ogromne emocje budzi pilotazowym program zwiazany z e-skierowanie . To jeden z najwazniejszych elementow prawidlowego funkcjonwania naszych przychodni i szpitali. Od jakiegos czasu zostaly one na okres testowy wprowadzone w okolo 200 placowkach na terenie kraju. Z tego co mi sie udalo dowiedziec to sprawdzaja sie w praktyce bardzo skutczenie, optymalizujac zasoby ludzkie potrzebne do tej pory. Wiecej szczegolow na temat tego jak to jest skonstruowane mozna przeczytac w artykulach pisanych przez portale branzowe - http://www.cyfrowyszpital.pl/e-skierowa ... y-zdrowia/
kleszczu
Początkujący

Wróć do Dom i ogród; zdrowie