Co z tą gminą?

Co z tą gminą?

Postautor: Lenx » 25 czerwca 2012, 18:53

Wójt Witold Jankowski o mały włos a nie dostałby absolutorium. Jak podało radio Sud Regionalna Izba Obrachunkowa wydała negatywną na temat wykonania budżetu, a nasze dochody wykonano tylko na 80%.
Radni podzieleni, ale jednak za wójtem. Z tego wszystkiego już prawie nic nie rozumiem. Jedni mówią bankructwo inni, że to nic takiego bo fundusze unijne dostaniemy z opóźnieniem. To jak to jest?
Lenx
Świeżak
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 18:42

Re: Co z tą gminą?

Postautor: Senera » 22 lipca 2012, 19:40

Ja postaram się naświetlić temat "Co z Gminą Łęka Opatowska":

Najważniejszą sprawą jest dopuszczenie do przekroczenia dopuszczalnych 60% zadłużenia. Jest to chyba jedyny czynnik poruszany publicznie przez media natomiast nie jedyna nieprawidłowość, której się dopuszczono w Gminie Łęka Opatowska. Wysokość zadłużenia Gminy Łęka Opatowska na koniec zeszłego roku wyniosła ponad 86%.
Dopuszczono do zakłócenia płynności finansowej Gminy. Gmina posiadała znaczne zobowiązania wymagalne, na które nie posiadała bieżących środków finansowych. Efektem takiej polityki doprowadzono do zapłaty znacznej kwoty odsetek z Budżetu Gminy.
Przekroczono wydatki zaplanowane w Budżecie Gminy w sumie o prawie 200 tys. zł
Nie zrealizowano zaplanowanych dochodów majątkowych.
Dopuszczono do wielu mniejszych nieprawidłowości, których trudno wszystkich w poście wymienić np. dopuszczono do zapłaty ponad 13 tys. zł zasądzonych w związku z nieprawidłowościami w procedurze przetargowej na budowę w Mariance Siemieńskiej.
Popełniono wiele uchybień rachunkowych, a samo sprawozdanie z wykonania Budżetu Gminy nie spełniało wymogów prawnych.

Winę za taki stan rzeczy według mojej oceny ponosi Urząd Gminy Łęka Opatowska z Wójtem na czele oraz ci radni, którzy w porę nie reagowali na pierwsze sygnały świadczące o tym, że źle się u nas dzieje. Wójt źle rządzi, a większość Komisji Rewizyjnej i całej Rady jakby sprawy nie widziała lub ją bagatelizowała. Źle się dzieje, bo na cięciach stracimy my wszyscy. Gdyby Gmina była firmą to już by się trzeba zastanawiać nad ogłoszeniem bankructwa.
Senera
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 22 lipca 2012, 18:44


Wróć do Gmina Łęka Opatowska

cron