Będzie przedszkole "na Muratorze" i sala w Donaborowie

Będzie przedszkole "na Muratorze" i sala w Donaborowie

Postautor: TomaszMichalak » 08 stycznia 2013, 18:51

Projekt budżetu złożony przez wójt Bogumiłę Lewandowską-Siwek zakładał w tym roku wykonanie projektu pod halę sportową w Baranowie (prawdopodobnie pełnowymiarową położoną koło Orlika). Na projekt przewidziała ona kwotę 60.000 zł (budowa obiektu to kwota ok. 3-6 mln. zł w zależności od wielkości i standardu).
Radnym nie podobały się te plany tym bardziej, że najprawdopodobniej na budowę nie otrzymano by żadnej dotacji (poza tym budowa byłaby na kredyt). Wobec tego na ostatnim posiedzeniu Komisji Finansów i Budżetu jednogłośnie (podczas nieobecności radnego Piotra Krawczyka) przegłosowano propozycję usunięcia tej pozycji z planu finansowego (nie określając jeszcze czy o owe 60.000 zł zmniejszy się planowany kredyt czy też przeznaczy się je na inny cel).
Dziś odbyło się posiedzenie wspólne (wszystkie komisje), na którym ponownie głosowano zaniechanie wykonania projektu hali sportowej w Baranowie. Tym razem owe 60.000 przeznaczono na konkretne cele:
  • wykonanie projektu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Donaborowie (o wiele mniejszej i tańszej niż hala sportowa w Baranowie, którą próbowała przeforsować wójt),
  • wykonanie projektu przedszkola (być może ze żłobkiem) w Baranowie na "Osiedlu Murator".
Zmianę przegłosowano jednogłośnie (radny Piotr Krawczyk i radna Urszula Stempin byli nieobecni).

Nie powiem, że takie spontaniczne podejmowanie decyzji jest idealne. Nie mamy żadnych szacunków co do kosztów budowy tych obiektów ani nawet dokładnych wymogów co do wielkości i ich zawartości (zwłaszcza odnośnie przedszkola). Zatem w budżecie są ujęte tylko koszty projektów (może nawet niepełne) a Wieloletnia Prognoza Finansowa nie zawiera żadnych kwot związanych z budową.
Nie jest to idealne rozwiązanie (organizacyjnie - trochę za spontanicznie, bez merytorycznego przygotowania), ale zdecydowanie lepsze jak budowa dużej, drogiej w budowie i utrzymaniu hali sportowej "w polu" koło Orlika - dzieci aby korzystać z obiektu jako sali gimnastycznej musiałyby pokonać kilkaset metrów w jedną stronę ze szkoły mieszczącej się w Rynku.
Mam nadzieję, że pomysł budowy pełnowymiarowej hali sportowej koło baranowskiego Orlika został już definitywnie odrzucony na najbliższe lata.

Mam również nadzieję, że ta korekta planów wójt Lewandowskiej-Siwek przez radę zostanie pozytywnie przyjęta przez mieszkańców gminy.
TomaszMichalak
Uzależniony
 
Posty: 139
Rejestracja: 29 lutego 2012, 09:28

Re: Będzie przedszkole "na Muratorze" i sala w Donaborowie

Postautor: suweren » 13 stycznia 2013, 12:43

Popieram w tym temacie Radę Gminy w Baranowie. Gdyby Pani Lewandowska - Siwek miała na widoku jakieś środki zewnętrzne na budowę sali gimnastycznej to można by się pochylić nad tym tematem, ale budować taki obiekt za kilka milionów złotych ze środków własnych Gminy Baranów podpartych kredytem to czyste szaleństwo.
suweren
Rozkręcam się
 
Posty: 15
Rejestracja: 13 stycznia 2013, 12:29

Re: Będzie przedszkole "na Muratorze" i sala w Donaborowie

Postautor: suweren » 13 stycznia 2013, 13:07

Wójt bez Rady Gminy jest jak Gospodarz bez Gospodyni , ale tego Wójt Lewandowska –Siwek przy swoim trudnym, niereformowalnym i kontrowersyjnym charakterze chyba nigdy tego nie zrozumie i ciągle będzie nakręcała konflikt za konfliktem.
suweren
Rozkręcam się
 
Posty: 15
Rejestracja: 13 stycznia 2013, 12:29

Re: Będzie przedszkole "na Muratorze" i sala w Donaborowie

Postautor: Zapracowana » 14 stycznia 2013, 10:54

Nie wiem ilu mieszkańców się znajdzie, dla których jak dla Pani Wójt sala gimnastyczna przy szkole w Donaborowie i przedszkole na "os. Murator" będą mniej potrzebne niż hala sportowa "w polu". To była jedyna słuszna decyzja jaką mogła podjąć Rady Gminy Baranów. Co jednak nie oznacza, że na otwarciu tych obiektów Pani Wójt nie będzie chciała zbierać laurów i to tuż przed kolejnymi wyborami.
Zapracowana
Rozkręcony
 
Posty: 38
Rejestracja: 01 marca 2012, 14:53

Re: Będzie przedszkole "na Muratorze" i sala w Donaborowie

Postautor: LeonZawodowiec » 14 stycznia 2013, 21:04

Brawa dla radnych za rozsądek!
LeonZawodowiec
Rozkręcony
 
Posty: 32
Rejestracja: 02 marca 2012, 11:05

Re: Będzie przedszkole "na Muratorze" i sala w Donaborowie

Postautor: alofa » 15 stycznia 2013, 13:02

suweren pisze:budować taki obiekt za kilka milionów złotych ze środków własnych Gminy Baranów podpartych kredytem to czyste szaleństwo

w 100% się zgadzam! Cieszę się że tej sali w Baranowie nie będzie :)
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował." M.Twain
alofa
Rozkręcony
 
Posty: 47
Rejestracja: 22 sierpnia 2012, 18:25


Wróć do Gmina Baranów

cron