Będą częstsze kontrole na drogach!

Przydatne informacje. Co ciekawego dzieje się w regionie?

Będą częstsze kontrole na drogach!

Postautor: Policja - Kępno » 04 lutego 2014, 11:23

W związku z wypadkami i kolizjami drogowymi powodowanymi przez nietrzeźwych kierowców, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. dr Rafał Batkowski zwrócił uwagę na konieczność szerszego działania w zakresie kontroli pojazdów ciężarowych i pojazdów komunikacji zbiorowej. W styczniu 2014 roku na terenie powiatu kępińskiego przeprowadzono już dwie akcje mające na celu kontrolę trzeźwości kierowców samochodów ciężarowych i autobusów.

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie w styczniu 2014 roku przeprowadziła dwie akcje związane z kontrolą trzeźwości kierowców samochodów ciężarowych oraz autobusów. W trakcie akcji skontrolowano kilkudziesięciu kierowców. Na tym nie koniec, kolejne takie akcje prowadzone będą w lutym. Wszystko po to, aby podnieść bezpieczeństwo na drogach powiatu kępińskiego. Nietrzeźwi kierowcy, w tym kierujący pojazdami ciężarowymi wciąż pojawiają się na naszych drogach. Wystarczy tylko podać, że w minionym roku Komenda Powiatowa Policji w Kępnie prowadziła kilka spraw, w które zakończyły się aktem oskarżenia za kierowanie samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Pijani kierowcy mieli nawet po 2 promile alkoholu we krwi, a mimo to decydowali się na jazdę kilkutonowym pojazdem.
Powyższe treści publikowane są przez administrację forum, a udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu poprzez stronę www.kepno.policja.gov.pl
Konto informacyjne dotyczy jednostki: Komenda Powiatowa Policji w Kępnie
Policja - Kępno
Uzależniam się
 
Posty: 90
Rejestracja: 03 lipca 2012, 07:11

Wróć do Informacje i wydarzenia lokalne

cron