Absolutorium 2013 w gminie Baranów

Re: Absolutorium 2013 w gminie Baranów

Postautor: stachu » 25 czerwca 2013, 11:18

Panie Tomaszu,dokumenty są też ważne ,ale ja wolę widzieć efekty pracy Wójta .
stachu
Początkujący

Postautor: stachu » 25 czerwca 2013, 11:18

Panie Tomaszu,dokumenty są też ważne ,ale ja wolę widzieć efekty pracy Wójta .
stachu
Początkujący

Postautor: To skandal! » 25 czerwca 2013, 14:07

Władzę uchwałodawczą i kontrolną należy zlikwidować! Jak oni śmieją nie popierać jednogłośnie zachcianek wójta? I jeszcze nawet mają czelność informować o nieprawidłowościach!!!
Moim zdaniem jedyna funkcja jaką rada może pełnić to przejmowanie odpowiedzialności za niepowodzenia. Ewentualnie może jeszcze klaskać i przyznawać podwyżki wójtowi.
Czy Pani wójt nie może zlikwidować rady jak w Niemczech w 1933 zlikwidowano parlament?

Szczytem bezczelności komisji rewizyjnej i rio jest wymóg wybierania firm według jakieś procedury! Przecież od 70 tys złotych to są przetargi a do tej kwoty to możemy zaufać urzędnikom. Przecież w Polsce żadnemu urzędnikowi nie przyszło i nie przyjdzie nigdy do głowy aby nie wybrać najkorzystniejszej oferty. Każdy człowiek z chwilą namaszczenia przez wójta na urzędnika wie intuicyjnie bez zapytań ofertowych czy oferta jest korzystna czy nie. Ludzie więcej zaufania do urzędu! Skoro Pani wójt wygrała w wyborach to oznacza, że wszyscy jej ufamy i nie ma potrzeby jej kontrolowania. Niech nam rządzi dożywotnio a potem namaszczeni przez nią następcy!
To skandal!
Świeżak

Postautor: stachu » 25 czerwca 2013, 21:45

Do ,,to skandal ,, namaszczeni to to byli inni ,ale na pewno nie od obecnej pani Wójt.
stachu
Początkujący

Postautor: stachu » 25 czerwca 2013, 21:45

Do ,,to skandal ,, namaszczeni to to byli inni ,ale na pewno nie od obecnej pani Wójt.
stachu
Początkujący

Postautor: Obserwatorka » 26 czerwca 2013, 07:15

Skandal się nabija a tak na poważnie to niektórzy tak myślą.
Stachu dlaczego swoje posty piszesz po dwa takie same z rzędu? Chcesz nabić aktywność na forum a może być lepiej widocznym? Kto niby był namaszczony? Z tego co pamiętam było dwóch kandydatów: Lewandowska i Sarnowski a ty piszesz o innych. Nie pomyliły ci się gminy?
Jeszcze tylko rok i kilka miesięcy i powiemy pani z Kępna ŻEGNAMY! Radni brawo za odwagę!
Obserwatorka
Świeżak

Postautor: suweren » 26 czerwca 2013, 17:09

Przyszły Wójt Baranowa musi pochodzić z terenu tej Gminy, Gminy Baranów.
A nie jak obecna Pani Wójt Lewandowska , która korzeniami sięga za BUGA.
Starsi mieszkańcy naszej Gminy doskonale wiedzą co to za charakterni ludzie.
suweren
Rozkręcam się

Postautor: suweren » 26 czerwca 2013, 18:01

W temacie Komisja Rewizyjna, uważam że ta z Baranowa jest chyba najlepszą z pośród wszystkich komisji rewizyjnych z terenu powiatu kępińskiego.
Bardzo dokładna i skrupulatna oraz merytorycznie przygotowana do swojej roli. Komisja ta wykonuje tylko li i wyłącznie zadania kontrolne działa na podstawie i w granicach prawa. Pani Wójt nie może się obrażać na to, że musi pokazywać 5 chłopakom dokumentację finansową, chociaż zdaję sobie sprawę jaki to dla niej ciężar i ujma na honorze. Inne gminy mogą się tylko uczyć i zazdrościć.
Brawo Panowie.
suweren
Rozkręcam się

Postautor: stachu » 27 czerwca 2013, 06:34

Zmieniam swoje zdanie, tak jak pan Tomek po wyborach, chyba się myliłem co do pracy Wójta.Komisja rewizyjna ma rację,ja też jej ani 10 gr. bym nie przepuścił ,RIO i tak niema nic do powiedzenia,to nasze podwórko,a Pani Wójt i tak ciągle kłamie.Zgadzam się z ,,suwerenem,,wójt powinien być z Baranowa,tak w przyszłości będę głosował,bo ,,swój wróg to swój wróg,,.Myślę że radnych nie powinno się zmieniać,niech nam radzą dożywotnio.
stachu
Początkujący

Postautor: Szefo » 27 czerwca 2013, 11:42

Jako obserwator z zewnątrz wtrącę się do Waszej polityki lokalnej jak ja to widzę.

Na tym forum poziom niektórych wypowiedzi daleko odbiega od normy. Oczywiście odbiega w dół i to zarówno za i przeciw Waszej Pani Wójt.
Argument suwerena, że Pani Wójt nie jest z Gminy Baranów tylko zza Buga jest godny pożałowania. Jakby w ten sposób myśleli kardynałowie to nie mielibyśmy np. Jana Pawła II tylko samych Włochów. Miejsce zamieszkania czy pochodzenia nie ma większego związku z pełnieniem funkcji.
Stachu z kolei pisze o efektach. Nie interesują go dokumenty tylko efekty. Nie wiem jak on ocenia poprawność pracy wójta skoro go dokumenty nie interesują. "Na oko" to koń umarł i się w pełni zgadzam z logiką Radnego Michalaka:
Nawet kompletny idiota o złej woli potrafiłby wiele dobrego zrobić mając do wydania prawie 27 mln zł, które było w budżecie na wydatki!

Ja (nie zaglądając w dokumenty) nie byłbym w stanie określić, czy mądrze wydano 27 mln zł czy może tylko 26 lub nawet 22 mln zł. Jeśli są tacy co to potrafią zrobić "na oko" to gratuluję zdolności paranormalnych! Zaglądając w dokumenty (o ile mam czasami taką możliwość) to mogę najogólniej stwierdzić, że "nie jest różowo".

Śledzę czasami Waszą politykę i ja osobiście wierzę bardziej w argumenty radnych niż wójta. Już niejedna manipulacja Wójta na tym forum została zdemaskowana. Ja wierze w dokumenty i nagrania, które zamieszcza radny.
Odniosę się również do zarzutów z tego tematu z perspektywy "prywaciarza":
Gdybym był właścicielem korporacji a jeden z dyrektorów wydawał pieniądze nie potrafiąc uzasadnić dlaczego wybrał akurat ofertę tej i tej firmy i nie sprawdzając innych to wyleciałby na "zbity pysk". Tylko na państwowym garnuszku taka osoba może siedzieć dwa lata bez osobistych konsekwencji i bez konieczności poprawy postępowania. Z tego co wyczytałem to zarówno Komisja Rewizyjna jak i RIO od półtora roku to wytykają.
Gdyby jeden z pracowników wykreślił ze spisu środków trwałych którąś pozycję z adnotacją "skradziono" bez zawiadamiania policji lub obciążenia finansowego również poleciałby "na bruk" a i tak bym żądał obciążenia finansowego.

Ja jako osoba płacąca podatki chciałbym aby wszelkie państwowe Komisje Rewizyjne sprawdzały wydawanie publicznych pieniędzy rzetelnie. Wszelkie państwowe kontrole urzędów robione przez urzędników kojarzyły mi się z "machaniem ręką" i "wmiataniem pod dywan".
Szefo
Uzależniam się

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gmina Baranów